Wianki,wstążki i koronki – biało-złota dekoracja kościoła w Białej

Gdy pierwszy raz przekroczyłyśmy próg Kościółka w Białej pod Łodzią, uległyśmy urokowi tego miejsca. Aleja drzew i ławeczek zaprowadziła nas wprost do niewielkiego drewnianego kościółka. Wnętrze choć drewniane i skromne samo podpowiedziało nam pomysł na kolorystykę – biało-złote ołtarze stały się naszą inspiracją.

Złota dekoracja ślubna

Na ślub zostało zaproszonych wielu gości, od razu było wiadomo że wszyscy nie zmieszczą się do wnętrza kościoła w którym było kilka ławek. By goście przebywający na zewnątrz również poczuli uroczysty klimat, nasza złota dekoracja objęła także aleję drzew prowadzących do kościoła. Dekoracyjne wianki wraz z biało złotymi wstążkami zawisły na drzewach, a ławki zyskały wstążkowe welony – romantycznie powiewające na wietrze.  Na parkanie pojawiły się bluszcze z białymi wstążkami, zaś dekorację bramy na ślub tworzyły wianki z drewna BALSA, biało-złote materiały z Plastiflory i Florimy. Podobnie wyglądała dekoracja wejścia do kościoła, w samym zaś kościele głównym motywem dekoracyjnym były wstążki płynące po słupach. Złota dekoracja słupów zaczynała się od samej góry – różnorodne wstążki wraz z dekoracyjnym kulkami były dobrze widoczne na drewnianym tle. Dekoracja ławek w kościele była na przemienna – raz dekorację stanowiła biało-złota kula, zas na następnej ławece pojwiły się wianki i dekoracyjne bieżniki. Całości dekoracji dopełniały kompozycje kwiatowe ustawione na stojakach udekorowanych biało złotymi wstążkami. Biało – złota dekoracja kościoła zobowiązywała nas do kontynuacji tej kolorystyki , zatem pojawiły się białe róże, eustoma i świece.

Możemy napisać że pogoda dopisała i goście również 🙂 ślub w plenerze ( a przynajmniej w częściowym) odbył się bez zakłóceń, a złota dekoracja kusiła gości do wesołych zdjęć 🙂

azea

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *